Intel Widi Çalışmıyor

ghostface (11) 9 yıl önce sordu

Arkadaşlar ben ''İntel Widi uygulamasını kullanmak istiyorum televizyonum Samsung Smart TV 2013 model Widi desteği var'' buna eminim.

''Bilgisayarımın sis. özellikleri'':

Buda ekran kartı:

İntel Widi'nin istediği:

''Müşteri Hizmetlerini aradım ve sordum sisteminiz uyumlu'' televizyonunuzdan Source düğmesine basıp Screen Mirroring özelliğini seçmemi söylediler,ardından ise pc'den widi açmamı istediler ''ancak sorun şu''

Daha önce İntel Widi kullanmadım araştırdım biraz ve ''Windows Temiz Önyükleme'' yapın dediler onu henüz yapmadım benim fikrim ,şu ''daha önce bir siteden intel widi yüklemesi açtım ve aşırı fazla virüs çıktı o yüzden kapattım acaba onu yüklü olarak görüyor olabilirmi''.

Evet arkadaşlar sorunum bu cevaplarınızı bekliyorum...

NOT:''TV'de Screen Mirroring'i açınca donanım hazır AllShare Cast uygulamasını başlatın diyor''sizce sorun olur mu?

ghostface 9 yıl önce

Son resmi sağ tıklayıp yeni pencerede aç derseniz daha net gözükür,

Toplam 5 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

Yukarıdaki gereksinim listesini nereden aldınız bilmiyorum ama Intel'in sitesinde yazan Kablosuz ekran teknolojisi uyumluluk listesi  şu şekilde.

Intel Wireless Display (WiDi) Teknoloji sistem gereksinimleri

İşlemci

  • 2nd generation Intel® Core™ i3/i5/i7 Mobile Processor
  • 3rd Generation Intel® Core™ i3/i5/i7 Mobile and Desktop Processor
  • 4th Generation Intel® Core™ i3/i5/i7 Mobile and Desktop Processor
  • Intel® Pentium® N3510 Processor
  • Intel® Celeron® N2805 Processor
  • Intel® Celeron® N2810 Processor
  • Intel® Celeron® N2910 Processor
  • Intel® Atom® Z3740 Processor
  • Intel® Atom® Z3740D Processor
  • Intel® Atom® Z3770 Processor
  • Intel® Atom® Z3770D Processor

Ekran kartı

  • Intel® Iris™ Pro Graphics 5200
  • Intel® Iris™ Graphics 5100
  • Intel® HD Graphics 5000
  • Intel® HD Graphics 4600
  • Intel® HD Graphics 4400
  • Intel® HD Graphics 4200
  • Intel® HD Graphics 4000
  • Intel® HD Graphics 3000 (mobile)
  • Intel® HD Graphics 2500
  • Intel® HD Graphics 2000 (mobile)

Ağ Kartı (Ethernet, Wi-fi)

  • Intel® Centrino® Wireless-N 1000, 1030, 2200, or 2230
  • Intel® Centrino® Wireless-N 2200 for Desktop
  • Intel® Centrino® Advanced-N 6200, 6205, 6230, or 6235
  • Intel® Centrino® Advanced-N 6205 for Desktop
  • Intel® Centrino® Wireless-N + WiMAX 6150
  • Intel® Centrino® Advanced-N + WiMAX 6250
  • Intel® Centrino® Ultimate-N 6300
  • Intel® Dual Band Wireless-N 7260
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 for Desktop
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
  • Intel® Wireless-N 7260
  • Broadcom BCM43228*
  • Broadcom BCM43241*
  • Broadcom BCM4352*

Bu listeye göre ekran kartınız Widi ile uyumsuz aynı şekilde ethernet kartınız da Widi ile uyumsuz.

"Bu işlemcilerden birine sahipseniz ekran kartınızın Widi desteği" vardır ifadesi yanlış.

Kontrol ettiğim İntel Widi gereksinim listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki gereksinim listesini bir teknoloji portalından aldıysanız orada yazılanlara güvenmeyin. Teknolojiyi üreten firmanın web sitesinden kontrol edin. Teknoloji portalları siteler maalesef bu tür hatalar yapabiliyorlar.

ghostface 9 yıl önce

Şimdi araştırdım ve işlemcimin içerisinde zaten intel marka bir ekran kartı gömülüymüş. Müşteri hizmetlerine sordum ve onlar da zaten işlemcinde gömülü olan ekran kartı Widi destekli dedi.Ancak sıkıntı şu nasıl bu ekran kartını aktifleştirebilirim. NOT:Çift ekran kartı kullanılabiliyormuş.

murat 9 yıl önce

Biosdan sanırım ekran kartını kapatabilirsiniz, Bios'u kontrol ettiniz mi?

ghostface 9 yıl önce

Bios nasıl kontrol edilir?

murat 9 yıl önce

Bilgisayarınız açıldığında, Windows başlamadan F2, F12 gibi bir tuşa basarak BIOS'a girebilirsiniz. Bu ilk açılış ekranında hangi tuş ile yapılabilir yazacaktır.

mkurt83 (1) 9 yıl önce cevapladı

Selamlar
Benim de Widi ile ilgili bir problemim var.
Bilgisayarım intel in resmi sitesinde Widi gereksinimlerini karşılayan bir cihaz.
i5 işlemci,
Intel® Centrino® Wireless-N 2230
Intel® HD Graphics 4000
Windowns 8.1 işletim sistemi gibi.
bununla ilgili çok uğraştım, televizyonu görüyor fakat bağlanamıyor. toshiba bilgisayarımın içindeki intele ait bütün herşeyin driver larını güncelledim, wifi ile alakalı daha farklı sorunlara rastladım ve bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım. format atınca biliyosunuz ki windows 8 ile geliyor ve daha sonradan windows 8.1 e yükseltiyoruz. hoş windows 8 ikende tv ye bağlanamadım.
windows 8 halinde iken  bilgisayardaki aygıt yöneticisinde intel widi aygıtı görünüyordu fakat windowsu yükseltince bu aygıt görünmez oldu. şuan widi nin software bir programı var onu açtığımda uyumluluk sorunları var diye uyarı geliyor ve çevrim içi destek al dediğimde hiç birşey olmuyor.
ne yapacağımı bilemedim. Philips marka tv ye cep telefonlarından screen mirroring ile bağlanılabiliyor fakat bilgisayarı ne yaptımsa bağlayamadım.
yardımcı olan olursa çok sevinirim.
saygılar

desire5272 (1) 8 yıl önce cevapladı

bende kaç aydır uğraşıyordum. widi ile ilgili indirdiğim proğramlar işlemci, mimari, ekran kartı eksik falan diyordu megerse hiç bir proğram gerekmiyormuş.windows 10 kullanıyorum cihaza baglan dedim bağlanmaya çalışıyor tv screen mirror bağlanayor diyor sanra kopuyordu. antivirüsü ve güvenlik duvarını kapanca bağlan

cetincelik (1) 8 yıl önce cevapladı

bende de toshiba stalite p-50-a-13 model notebook var orjinal windowsu windows 8 iken hi-level (vestel) marka tv ye çok rahat ve sorunsuz bir şekilde görüntüyü aktarabiliyorken, bilgisayarı windows 10 a yükselttiğimde bağlantıyı yaptım görünmesine rağmen görüntü aktarımı yok ve tv de de acayip bir cızırtı olmaya başlıyor. çözüm konusunda yardımcı olursanız sevinirim

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Standart smart televizyonlara TeamViewer yüklenebiliyormu bilmiyorum ama eğer bu olabiliyorsa bence IntelWidi'ye falan hiç ihtiyaç olmaz, PC ve televizyonda yüklü TeamViewer yazılımlarıyla bu ihtiyaç problemsiz karşılanır.

Benim smart televizyonum aynı zamanda bir android TV'dir (Philips marka) ve PC ekranını TV'ye problemsiz aktarabilmekteyim (Yada tersini yapabilmekteyim).

Android TV'ler -ve eğer destekliyorlarsa diğer smart TV'ler- için TeamViewer kullanılmasını tavsiye ediyorum.