İnternet download hızım aniden düştü

edizgokaslan (28) 5 yıl önce sordu

önceden 1.9 mb ile torrentte indirme yaparken birden bire 100 kb düştü torrnete sorun var diyerek umursamadım pek internetten indirm yaparken 1.5-1.0 mb ile indirme yapıyor türk telekomun sitesinden hız testi yapınca 15 mps çıkıyor yani önceki ile aynı ama durduk yere neden böyle düşmüş olabilir torrent webden indirme yaparken 600kb oluyor sizce müşteri hizmetlerini mi aramalıyım

Toplam 2 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

Öncelikle modemin adaptörünü çıkartarak 5-10 sn bekleyin tekrar takıp modemin ışıklarının yanmasını bekleyin ardından tekrar hız kontrolü yapın.

Düşüş sırasında belki arka planda indirme yapılıyor olabilir ( windows güncellemesi gibi ) ya da başka cihazlarda modeme bağlıysa belki o cihazlarda indirme yapılıyor olabilir / çok kişi bağlandığı için düşüş olmuş olabilir

Bi seçenekte altyapı çalışması var ise ya da genel bakım var ise böyle bir durum oluşabilir geçici olarak.

Bulunduğun bölgedeki hatlarda yoğunluk varsa böyle bir durum oluşabilir.

edizgokaslan 5 yıl önce

dediklerini kontrol ettim ama arka planda hiç bir indirme yapılmıyor ve evde benden başka internet kullanan yok

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Rutin modem kapatma / açma yaptıysan, farklı sitelerden indirme yapmayı denediysen ve sorun devam ediyorsan, hizmet aldığın servis sağlayıcını aramamda fayda var. Belki geçici bir sorun yaşıyor olabilirler.