iOS 7 ile gelen üç can sıkıcı özellik ve bunları nasıl çözersiniz?

pelinny (863) 10 yıl önce sordu

iPhone ve iPad'lerine iOS 7 yükleyen pek çok kişinin ortak olarak canını sıkan üç iOS 7 özelliği nedir? iOS 7 nin bu can sıkıcı üç özelliği nasıl kapatılır?

  1. iOS 7'de App (uygulamalar) nasıl kapatılıyor?
  2. iOS 7'de açılış parolası nasıl kaldırılır?
  3. iOS 7'de yeni animasyonlar (3D parallax ) baş dönmesi ve bulantıya yol açıyor

Toplam 1 cevap

pelinny (863) 10 yıl önce cevapladı

iOS7'de Apps (uygulamalar) nasıl kapatılıyor?

iOS 7 ile birlikte uygullamaları kapanmaya zorlama işlemi değişti. iOS 6 ve önceki sürümlerde Çoklugörev menüsünde açık olan uygulamaların üzerinde parmağınızla basılı tuttuğunuzda çıkan, kırmızı x ile uygulama kapatılabiliyordu.

iOS 7 güncellemesinden sonra iPhone ve iPad 'de uygulama kapatma yöntemi değişti. iOS 7 iPhone veiPad 'de uygulamamaları şu şekilde kapatabilirsiniz.

  • Home tuşuna iki kere basın ve çoklugörev menüsünü açın.
  • Kapatmak istediğiniz uygulamanın ekran görüntüsünü tutun ve yukarı doğru sürükleyin.

Bu şekilde iOS 7 kullanan iPad ve iPhone cihazlarda uygulamaları kapatabilirsiniz.

iOS'de Açılış Parolası Nasıl Kaldırılır?

iPad veya iPhone'da iOS 7 içerisinde Ayarlar(Settings) > Genel(General) > Parola Koruması (Passcode Lock)

yolunu izleyin.Buradan başlangıç parolasını iptal edin.

iOS 7'de yeni animasyonlar (3D parallax ) baş dönmesi ve bulantıya yol açıyor nasıl kapatabilirim?

iPad veya iPhone'da iOS 7 içerisinde Ayarlar (Settings) > Genel (General) > Erişilebilirlik (Accessibility) bölümüne gidin ve  turn the Hareketi Azalt (Reduce Motion) açın.