Iphone 5 wi-fi internette çok yavaş

sedapekmez (624) 10 yıl önce sordu

Iphone 5 kullanıyorum. Evdeki Wireless/ Kablosuz ağıma bağlanıyorum. Bağlantı gücü oldukca iyi görünüyor. Fakat internet siteleri çok yavaş açılıyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Pek çok Iphone 5 kullanıcısının yaşamış olduğu
sorunu yaşıyorsunuz.
Aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz:

1. Manuel olarak DNS ayarlarını değiştirin.
Ayarlar(Settings) > Wi-Fi girin ve bağlı olduğunuz ağın yanındaki mavi oka dokunun. DNS'e dokunun ve
Google DNS bilgilerini girin 8.8.4.4 veya 8.8.8.8

2.Bazı kablosuz modem uyumsuzluklarından dolayı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Kablosuz modeminiz güvenlik ayarı WPA2 olarak ayarlıysa bunu WEP olarak değiştirin ve bu şekilde deneyin.
WEP WPA2 ye oranla daha güvensizdir bunu unutmayın.