iPhone ve iPad için en iyi video düzenleme uygulamaları

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

iPhone ve iPad'imde kullanabileceğim ücretsiz video düzenleme programları hangileridir?

iPhone için en iyi video yapma programları söyler misiniz?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

iPhone ve iPad için en iyi video yapma programları nelerdir?

iPhone ve iPad'inizde video düzenlemek, video yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları paylaşacağım. Bu uygulamalarla iPhone'da çok güzel video çalışmaları üretebilirsiniz.

iPhone için en iyi video yapma programı: Enlight Videoleap

iPhone için en iyi video düzenleme uygulamaları listemin başına Videoleap uygulamasını koydum. Neden böyle yaptığımı biraz kullandıktan sonra anlayacaksınız. Videoleap'i kısa ve öz şu şekilde tanımlayabilirim: Uygulamanın yapabilecekleri sizin yeteneklerinizle sınırlı. Videoleap uygulaması ile iPhone/iPad'de yeşil ekran çalışması bile yapabilirsiniz.

Enlight Videoleap indirme linki: https://itunes.apple.com/tr/app/enlight-videoleap/id1255135442

iPhone için video yapma uygulaması: iMovie

iMovie uygulamasına ben şahsen "iPhone'un Premiere Pro'su" diyorum :) Aslında iMovie'yi öğrendikten sonra başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak emin olun. Normalde iPhone ve iPad'lerde iMovie uygulaması varsayılan olarak yüklü gelir. Ama sizde yoksa aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

iMovie indirme linki: https://itunes.apple.com/tr/app/imovie/id377298193

iPhone için video düzenleme programı: Adobe Premiere Clip

Adobe Premiere Clip, bilgisayarda kullandığımız Premiere Pro'nun iPhone, iPad, Android yani mobil için özel yapılmış versiyonu. Ben iPhone'da biraz kullandım. Bilgisayardaki kadar profesyonel olmasa da iPhone'da küçük çaplı çalışmaları Premiere Clip uygulamasını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adobe Premiere Clip indirme linki: https://itunes.apple.com/us/app/adobe-premiere-clip/id919399401

iPhone için video yapma programı: KineMaster

KineMaster uygulaması benim gözümde iPhone ve iPad'de Premiere Pro'nun rahatlığını arayanlar için tasarlanmış algısını uyandırdı. KineMaster ile profesyonel videonun dibine vurulabilir. Özellikle iPad'iniz varsa büyük ekranda çok daha keyifli olacaktır.

KineMaster indirme linki: https://itunes.apple.com/tr/app/kinemaster-pro-video-editor/id1223932558