'IServiceCollection' does not contain a definition for 'TryAddSingleton' hatası

Anonim (156) 2 yıl önce sordu

Asp.net Core ile startup.cs de TryAddSingleton kullanmaya çalışıyorum. Fakat Visual Studio 'IServiceCollection' does not contain a definition for 'TryAddSingleton' hatası veriyor.   services. yazdıktan sonra TryAddSingleton görünmüyor. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Projende  Microsoft.AspNetCore.Session paketi eksik olabilir. Nuget üzerinden önce  Microsoft.AspNetCore.Session paketini yükle.

Daha sonra Startup.cs dosyanda direktif satırına

using Microsoft.Extensions.DependencyInjection.Extensions;

satırını ekleyerek referansı ver. Şimdi TryAddSingleton extension metoduna erişiyor olman lazım.

Bu çözüm olmazsa projende Clean, Rebuild yap. Daha sonra da Visual Studio uygulamasını kapat ve tekrar projeni aç.