İşlemci soketine nasıl bakarım ? Nasıl öğrenirim?

wealwest (1) 4 yıl önce sordu

İşlemci soketine nasıl bakarım ? Nasıl öğrenirim?

Toplam 3 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

 Aida64 Extreme ya da CPU-Z programlarıyla bakabilirsiniz.

 Aida64 Extreme Programı İle :

 CPU-Z Programı İle :

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

İşlemci soketini programsız olarak da işlemci üreticisinin sayfasından öğrenebilirsin. Mesela Intel tüm detayları sayfasında bulundurur. Google arama motoruna Intel® Core™ i7-4770 İşlemci yazdığında sana doğrudan Intel'in o işlemci ile ilgili sayfasını getirir. Buradan tüm teknik detaylara ulaşabilirsin.

@ybaskin34 'ın önerdiği Aida da iyi programdır. Program istemem dersen bu yöntem de aklında olsun.

selcukulusal (32) 4 yıl önce cevapladı

Cpu-z programını yükleyerek de sisteminizi öğrenebilirsiniz.

https://www.gezginler.net/indir/CPU-Z.html