İşlemci uyumluluğu

ankamedya (1) 4 yıl önce sordu

Öncelikle merhaba 2 gün önce Asus EX-H310M-V ana kart satın aldım. işlemcim i5 7400 modeli.bulundugum bölgede teknik servis islemcimin arızalı olduğunu belirtti.msi h310 ana kartı ile test etmişler işlemciyi.sonradan farkına vardım ki almış olduğum ana kart islemcime uygun olmadığını gördüm msi h310 ana karti i5 7400 işlemci ile uyumlumu? Teknik servisimden şüphelerim var islemcimin sağlam olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

MSI sitesinde H310 serisi anakartlar CPU desteği için 8. ve 9. nesil i3,i5,i7 işlemci desteklenir yazmış.  Senin işlencinle uyumlu değil.

(Supports 9th / 8th Gen Intel® Core™ / Pentium® Gold / Celeron® processors for LGA 1151 socket)

Senin işlemcin 7. nesil. Yine  Asus EX-H310M-V da aynı MSI H310 serisi gibi 8. ve 9 nesil işlemcileri destekliyor.

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

8'inci nesil, i3, i5 ,i7 destekliyor. Seninki 7. Nesil yani H310 ile uyumsuz, en azından B250, H110 chipsetleri ile test edersen işlemcinin çalışıp çalışmadığını anlayabilirisn.