ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır?

hakan (15424) 9 yıl önce sordu

ISO uzantılı CD imajı USB belleğe yazdırılabilir mi? ISO dosyası USB ye nasıl yazdırılır?

Önyükleme özelliği olan ISO dosyası USB belleğe yazdırılabilir mi? USB bellek ile bilgisayar açılabilir mi?

Toplam 5 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

ISO dosyalarını USB belleğe yazdırmak mümkündür.  Açılış özelliği olan, önyüklemeli ISO dosyalarıda USB belleğe yazdırılabilir. ISO dosyalarını USB belleğe yazdırabilmek için Rufus programını kullanabilirsiniz.

ISO dosyaları normalde CD, DVD imajıdır. Tek seferlik ihtiyacınız olan programları boşuna CD DVD medyalara kaydetmek istemeyebilirsiniz. ISO USB kaydedici olarak Rufus oldukça başarılı ve sorunsuzdur.

  1. Ücretsiz Rufus programını buradan indirebilirsiniz.
  2. USB belleği bilgisayarınıza takın
  3. indirdiğiniz Rufus dosyasını iki kere tıklayın.
  4. Rufus programını yukarıdaki gibi yapılandırın. Açılış Diski oluşturma Yöntemi seçili olmalı.
  5. FREE DOS yazan bölümün yanındaki CD simgesini tıklayarak ISO dosyasını seçin.
  6. Başlatı'ı tıklayın.

Bu işlemden sonra Rufus ISO dosyasını USB belleğe yazacaktır.

fdks (1) 8 yıl önce cevapladı

teşekkürler çok işime yaradı bende böyle birşey arıyordm

opcrypter (1) 8 yıl önce cevapladı

iso dosyasını seçince bizim yaptığımız ayarlar değişiyor tekrar resimdeki ayarlara döndürmelimiyiz

hakan 8 yıl önce

Özel bir ayar yapiyorsanız tekrardan ayarlayabilirsiniz.

stress11 (1) 8 yıl önce cevapladı

Kardesm eline saglık 10 numara anlatmıssın.Bu da çok lazımdı bna çok yararlı olcaktı fakat ben yaptıgımda bunu CD simgesinden ISO dosyası seçtigimde desteklenmeyen ISO dosyası diye hata veriyor.Bide ISO mu beğendircez bu programa bi yardım lutfen :S

aliyavuz5051 (1) 7 yıl önce cevapladı

İndirdim inşallah çalışır şimdiden teşekkürler :)