İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı hatası

e3e3e3 (15) 9 yıl önce sordu

Mvc 4 Link  Veriyorum

<li class="active">
<a href=@Html.ActionLink("Anasayfa","Index","Anasayfa") accesskey="1" title="">Anasayfa</a>
</li>

C# Mvc4 de linki tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

Uygulamasında Sunucu Hatası.

Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.HttpException: İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

Bu hatayı neden alabiliyor olabilirim?

Toplam 2 cevap

e3e3e3 (15) 9 yıl önce cevapladı

Çok TEşekürler ALLAH RAZI OLSUN Hiç Fark Etmemiştim :)

alattin 9 yıl önce

Rica ederim, sold bulunan "Çözüm olarak kabul et" simgesini tıklayarak soruyu kapatabilirsiniz.

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Bu hatayı alıyorsanız muhtemelen istek yaptığınz URL adresi geçersiz karakterler içeriyor demektir.

Örneğin

http://localhost:1544/home</index

gibi bir URL'de <  karakteri kalmış gibi görünüyor. < karakteri URL içinde kullanılamaz. Eğer  yukarıdaki gibi bir istek gönderirseniz aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşırsınız.

Uygulamasında Sunucu Hatası.

Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.HttpException: İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

Yığın İzleme:

[HttpException (0x80004005): İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.]
   System.Web.HttpRequest.ValidateInputIfRequiredByConfig() +9734452
   System.Web.PipelineStepManager.ValidateHelper(HttpContext context) +53

İstemcide (<), zararlı olabilecek bir değer Request.Path algılandı.

İstek yaptığınız URL adresini kontrol edin ve < karakterini URL içinden çıkartın.

Düzenleme:

Html.ActionLink' i hatalı kullanıyorsunuz. Html.ActionLink kendi zaten HTML  <a href =""></a> kodunu üretir.

Siz bir de fazladan link koymuşsunuz. Kodunuzu şu şekilde düzeltirseniz sorun kalmaz

<li class="active">
@Html.ActionLink("Ana sayfaya dön", "Index", "AnaSayfa",null, new {accesskey = "1", title="ana sayfa"})
</li>

Burada parantez içindeki değerler şu anlam ifade eder

Html.ActionLink("link yazısı","Action", "Controller","RouteValues","Html öznitelikler")

e3e3e3 9 yıl önce

Yok oyle Karakterler

alattin 9 yıl önce

kodunuzu paylaşır mısınız?

alattin 9 yıl önce

cevabımı düzenledim.