İthal J7 Prime güncelleme almıyor

kullanici531601 (1) 4 yıl önce sordu

J7 prime. Ithal telefon. 3 yıl olacak alali android hala 6. Güncelleme gelmedi. Bu gidişle de gelmeyecek. Yazılım attirsam zarari olur mu? Sizce kaçı attirmaliyim bide yazılım atıldıktan sonra format atilirsa androidi değişir mi?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 4 yıl önce cevapladı

İthal telefon derken anladığım kadarıyla "ithalatçı garantili" demek istiyorsun. İthalatçı garantili telefonlarda böyle sorunlar oluyor, IMEI farkından dolayı. Yazılım attırırsan telefona olabilecek tek zararı IMEI'nin silinmesi olur. O da kesin değil, sadece bir ihtimal.

Şu anki IMEI numaran orijinal mi? BTK IMEI sorgulama sayfasından kontrol edebilirsin.