javascript ile email adresi kontrolü nasıl yapılır?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Javascript ile bir email adresinin, geçerli bir email adresi olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

 Javascript'te Regular expressions ile email adresinin geçerli olup olmadığını kolayca yapabilirsiniz. Faka kullanıcı taraflı geçerlilik kontrollerinin kolayca devre dışı bırakılabileceğini unutmayın.

Kullanıcı tarayıcısından javascript özelliğini kapatırsa bu geçerlilik kontrolü çalışmayacaktır

Email geçerlilik kontrolü yapan javascript kodu

function EmailKontrol(email) {
    var re = /^(([^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+(\.[^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+)*)|(\
".+\"))@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\])|(([a-zA
-Z\-0-9]+\.)+[a-zA-Z]{2,}))$/;
    return re.test(email);
}