Javascript ile IFrame içerisindeki Textbox’a erişmek

fenerbahce (107) 10 yıl önce sordu

Javascript ile iframe içerisindeki textbox’a nasıl erişebilirim?

Sayfada içeriği dinamik olarak değişen iframe içerisinde bulunan textbox içeriğini Javascript ile nasıl alabilirim?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

Javascript ile bir sayfa içerisinde iframe olması aslında diğer nesnelerin olması yani bir div’in olması ile aynıdır. Öncelikle o iframe’in içeriğini alırız daha sonra id'sini bildiğiniz nesneyi buluruz, son olarakta bu nesnenin özelliklerine(value, text, src) erişebiliriz.

Javascript ile IFrame içerisindeki Textbox’a erişmek

var aradigimizInputText = "txtiframe";
function VeriAl() {
    var iframeAl = document.getElementById('iframe').contentWindow.document;
    // Burada aradığımız iframe içerini alıyoruz.
    var veri = iframeAl.getElementById(aradigimizInputText).value;
    // Aldığımız iframe içeriğinden aradığımız input id'nin özelliğine ulaşıyoruz.
    alert(veri);
}

function IframeIcerisindeGoster(acilacakSayfa,inputTextId){
     document.getElementById('iframe').src = acilacakSayfa;
     aradigimizInputText = inputTextId;
}

fenerbahce 10 yıl önce

Teşekkürler. pratik ve güzel bir yöntem. ellerinize sağlık