javascript ile kullanıcı sayfa değiştirirken uyarı nasıl verebilirim?

ergin (2539) 10 yıl önce sordu

Özellikle kullanıcı bir formu doldurmadan sayfadan ayrıldığında kullanıcının bir uyarı ile uyarılmasını, mümkünde onay vermeden sayfadan ayrılalamasını istiyorum.

Facebook'daki Bu sayfadan ayrılmak istediğinden emin misin?

Gönderini henüz tamamlamadın. Tamamlamadan çıkmak istiyor musun?

gibi bir uyarı ile kullanıcıyı sayfadan ayrılmadan uyarmak istiyorum bunu javascript ile nasıl yaparım?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

Kullanıcı  sayfadan ayrılırken uyarı çıkartmak için Javascript ile

function closeEditorWarning(){
    return 'Sayfadan ayrılırsanız bilgileriniz kaydedilmeyecektir'
}

window.onbeforeunload = closeEditorWarning

Jquery ile bu  uyarı

$(window).bind('beforeunload', function(e){
   retun true;
});

şeklinde verilebilir.