Javascript ile panoya (clipboard) kopyalama

mavibilgisayar (562) 10 yıl önce sordu

Html yeni öğreniyorum. Kişisel bir web sitesi yapıyorum.

Bazı sitelerde görüyorum, kopyalamak için tıklayınız gibi linkler oluyor ve tıkladığınızda yazıyı hafızaya kopyalıyor.

Sonra istediğiniz yere yapıştır yapabiliyorsunuz. CTRL + C ile yapılan işlemi javascript ile nasıl yaparız?

Javascript ile ile kopyalama nasıl yapılır?

Toplam 2 cevap

cemphp (651) 10 yıl önce cevapladı

JavaScript ile kopyalama işlemi için ZeroClipboard kullanabilirsiniz.

ZeroClipboard metni panoya kopyalamak için hazırlanmış bir javascript kütüphanesidir. Adobe Flash ve javascript kullanır.

Gerekli dosyaları buradan indirebilirsiniz.
ZeroClipboard.min.js ve ZeroClipboard.swf dosyaları işinizi görecektir.

<html>
  <body>
    <button id="copy-button" data-clipboard-text="uzmanim.Net" title="Kopyalamak icin tıklayın">Panoya Kopyala</button>
    <script src="ZeroClipboard.min.js"></script>
    <script src="main.js"></script>
  </body>
</html>

main.js içeriği

// main.js
var clip = new ZeroClipboard( document.getElementById("copy-button"), {
  moviePath: "ZeroClipboard.swf"
} );

clip.on( "load", function(client) {
  client.on( "complete", function(client, args) {
    this.style.display = "none";
    alert("yazı panoya kopyalandı: " + args.text );
  } );

Demo için buraya bakabilirsiniz.

mavibilgisayar 10 yıl önce

çok teşekkürler. bu işime yaradı.

gormya (1) 10 yıl önce cevapladı
icerik = 'Deneme';

if (window.clipboardData) // Internet Explorer
{
	window.clipboardData.setData("Text", icerik);
}
else
{
	unsafeWindow.netscape.security.PrivilegeManager.enablePrivilege("UniversalXPConnect");
	const cbh = Components.classes["@mozilla.org/widget/clipboardhelper;1"].getService(Components.interfaces.nsIClipboardHelper);
	cbh.copyString(icerik);
}

mavibilgisayar 10 yıl önce

bunu nasil kullanacagim çözemedim. malesef çok yeniyim bu konuda.