Javascript ile string değer nasıl integer değere çevrilir?

alattin (16999) 8 yıl önce sordu

Javascript ile string veriler nasıl sayı, integer türüne çevrilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Javascript string integer dönüştürme : parseInt yöntemi

Javascript ile herhangi bir html elementin  değerinden alınan ve sayı olduğundan emin olunan veriler bir kaç farklı yöntem ile integer türüne çevrilebilir

Bu yöntemlerden ilki parseInt yöntemidir

var  i = parseInt(sayi.value);

Yukarıdaki kullanımda sayi içeriği sayisal değer taşıyan bir HTML elementini temsil etmektedir.

Javascript string integer dönüştürme : + ile integer dönüştürme

Javascript string integer dönüşümünde diğer bir yöntem ise  ifadenin başına + simgesi koymaktır

var i= +"999";

String ifadenin başına + konduğunda artık i değişkeni sayı olarak işlem görecektir.