Javascript localStorage null kontrolü nasıl yapılır? localStorage'a değer atanıp atanmadığını nasıl anlarım?

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Javascript localStorage kullanıyorum. Kodumda bir yerde localStorage'a değer tatanmış mı yoksa hiç oluşturulmamış mı kontrol etmem gerekiyor. localStorage null kontrolü asıl yapabilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

localStorage nesnesinin getItem metodu işine yarayacaktır.  Diyelim ki "Ad" adında bir localStorage yarattın. Bunun var olup olmadığını kontrol etmek istiyorsun o zaman

if (localStorage.getItem("ad") === null) {
  //henüz obje oluşturulmamış, değer atanmamış
}

şeklinde kontrol edebilirsin. localStorage.getItem eğer verdiğin ada ulaşamazsa null döndürür.