Javascript sayfa yenileme nasıl yapılır?

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Javascript ile bulunduğum sayfayı yeniden nasıl yükleyebilirim? Mesela index sayfasındayım ve bu sayfayı yeniden yüklemek istiyorum. Buton tıklandığında sayfa yeniden yüklensin istiyorum

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Javascript location.reload(); fonksiyonunun kullanabilirsin.  Bu fonksiyon geçerli sayfanın yeniden yüklenmesini sağlar.

location.reload();

Tarayıcıda açık olan belgenin yeniden yüklenmesini sağlar.  Fakat location.reload(); varsayılan olarak sayfayı önbellekten yükler. Eğer doğrudan sayfayı sunucudan yüklemek istersen

location.reload(true)

şeklinde kullanmalısın. Bu sayede sayfa sunucudan yeniden yüklenir.