JDYİ FİDYE VİRÜSÜ NASIL GEÇER ?

bilalsahn0 (3) 3 yıl önce sordu

Bilgisayarımı babama vermiştim 2 günlüğüne nasıl yaptıysa bilgisayara virüs bulaştırmış windows 7 idi pc windows 10a yükselttim formatlyarak ama geçmedi virüsü böyle tanımlayayım

https://prnt.sc/vk9kp2

https://prnt.sc/vk9ocw

nasıl çözerim ?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

jdyi uzantısı Stop DJVU fidye virüsüne ait bir uzantı.  Henüz bir çözümü yok.  Virüsü temizlemek kolay fakat şifreli dosyaları açmak için bir yöntem yok.

Deneyebileceklerini burada anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

hsyn01 (52) 3 yıl önce cevapladı

Eğer çok oyun oynamıyorsanız linuxe geçin derim.Örneğin ubuntu 20.04 kurabilirsiniz.

darkcrak 3 yıl önce

Ubuntu ile fidye virüsünün hiç alakası yok

hsyn01 3 yıl önce

ubuntu ile fidye virüsünden bahsetmiyorum , eğer güvenli ve hızlı bir bilgisayar istiyorsan ubuntu kur hem bilgisayarın rahatlar hem baş ağrıtan windowstan kurtulmuş olursun.