Joom siparişlerinden gümrük vergisi alınıyor mu?

kullanici917445 (1) 2 yıl önce sordu

Joom Mağazasındaki gümrük olayını anlamak istiyorum. Ben joom mağazasından 210 TL olan bir ürün aldım gümrük alınacak mıdır bir bilginiz varmı teşekkür ederim ilginize

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

Joom, AliExpress, Eba fark etmez yurt dışı sitelerden yapılan alışverişte kapıda gümrük vergisi ödersin.

Bazı siteler vergileri ödeme aşamasında senden alırlar. Örneğin: Amazon

Amazon Almayna sitesinden alışveril yaparsan ürün ücreti + vergileri sana gösterir ve sipariş aşamasında ödemeyi alır.

Joom siparişinde vergiler dahil demediyse gümrük vergisi ödersin.