Jquery ile select içindeki tüm option'ları nasıl seçili hale getiririm?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Html select elementi içerisindeki  tüm option değerlerini sunucu tarafında yakalamak isterseniz, sunucu tarafına sadece seçili olan optionların geldiğini fark edeceksiniz.  Aşağıdaki gibi bir kod blogunda

<select id="AracListe">
  <option value="1">Ergin</option>
  <option value="2">Sezgin</option>
  <option value="3">Hakan</option>
  <option value="4">Seda</option>
</select>

gibi bir select elementin de sadece "selected" olan değerler sunucuya iletilecektir.

select içerisindeki tüm option değerlerini sunucuya nasıl gönderebiliriz?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Burada küçük bir hile yapmak gerekecek, form submit edilmeden önce select içerisindeki tüm değerleri seçili hale getirmek bize çözüm sağlayacaktır. "AracListe" burada Select elementinin Id'sidir.

$('.btn-primary').click(function (e) {
            e.preventDefault();
            $('#AracListe option').each(function () {
                $(this).attr('selected', 'selected');
            });
            $('#frmEkle').submit();
        })