Jquery show(gösterme) effect kullanımı

ergin (2539) 10 yıl önce sordu

Jquery show(gösterme) effect nasıl kullanılır?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

jQuery show(gösterme) efekti ile gizlenmiş bir nesneyi göstermek için kullanılır.

$(function()    {
      $('#goster').click(function(){
      $('#uzmanim').show('slow');
      });

<div id="uzmanim">  uzmanım.net </div>

<input type="button" id="goster" Value="Göster" />

Yukarıdaki kodu çalıştırdığımızda Göster butonuna tıklandığı andan itibaren div'in yavaşça açıldığını göreceksiniz. kodları açıklamak gerekirse;

#goster id'li değere tıklandığında #uzmanim ID'li nesneyi slow(yavaş) bir şekilde açılacaktır.

Burada slow yerine fast yazarsak yavaş kapatmak yerine hızlı kapatacaktır eğer boş bırakırsak hiç bir efekt vermeden kapatıcaktır.