Kablosuz ağ ayarlarını USB belleğe nasıl aktarırım?

ataberk11 (67) 6 yıl önce sordu

Windows 10 öncesi işletim sistemlerinde Bu ağ profilini bir USB flaş diskine kopyala özelliği ile kablosuz ağ bilgileri USB belleğe kaydedilebiliyordu. Daha sonra USB bellekteki setupSNK.exe dosyası tıklandığında o ağa bağlanılabiliyordu.

Bunu windows 10'da yapmak istiyorum nasıl yaparım?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Windows 10'da "Bu ağ profilini bir USB flaş diskine kopyala" özelliği yok. Bunun yerine kablosuz ağ profillerini dışa aktarabilirsin. Daha sonra herhangi bir bilgisayarda dışa aktardığın wi-fi profilini içe alarak aktif edebilirsin. Bunun için basit bir program onu kullanmalısın. Program adı: WirelessKeyView

WirelessKeyView programını buradan indirebilirsin: WirelessKeyView indir

Kablosuz ağ ayarlarını usb belleğe kaydetmek:

  1. İndirdiğin WirelessKeyView.zip dosyasını aç.
  2. WirelessKeyView.exe dosyasını çalıştır.
  3. Program otomatik olarak bilgisayarda kayıtlı kablosuz ağları listeleyecektir.
  4. USB belleğe aktarmak istediğin wi-fi seç.
  5. Sağ tuşla tıkla ve Export selected items seçeneğini seç.
  6. Daha sonra kayıt adı ver ve USB belleğe kaydet.

USB belleğe kayıtlı kablosuz ağ ayarlarını  başka bir bilgisayara aktarmak:

  1. İndirdiğin WirelessKeyView.zip dosyasını aç.
  2. WirelessKeyView.exe dosyasını çalıştır.
  3. USB belleği bilgisayara tak.
  4. WirelessKeyView programında File > İmport Keyf from Export file seçeneğini seç.
  5. Usb bellekten daha önce dışa verdiğin dosyayı seç.

Bu işlemden sonra seçmiş olduğun kablosuz ağ bilgileri o bilgisayara aktarılacaktır.

ataberk11 6 yıl önce

Teşekkürler deneyeceğim. Bu özellikleri aktardıktan sonra o pcde wifi ağına bağlanabileceğim dimi? @hakan :)

hakan 6 yıl önce

evet bağlanabilirsin @ataberk11