Kali Linux ortamında Lenovo Z500 Ekran Parlaklığı Sorunu

0123456789 (1) 8 yıl önce sordu

Merhabalar.

Bilgisayarımın parlaklığı temel seviyeye düştü. Ve seviyeyi nereye çekersem çekeyim stabil olarak ilk seviyede kalıyor bir değişim olmuyor. Sorunun çözümü olarak Windows ortamı kullanılmış her yerde.

Örnek olarak:

http://uzmanim.net/soru/lenovo-z500-ekran-parlaklik-sorunu/920

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Toplam 1 cevap

sempiternal (26) 8 yıl önce cevapladı

   Merhaba,

Önceden Ubuntu ardından, Penterasyon sistemi Backtrack(Ubuntu)’e geçtiğimde ekran parlaklık sorunu olmamasına karşın, Kali linux(Debian)’a geçtiğimde ekran parlaklığının ayarlanmadığını farkettim, Şu adımlarla, nasıl parlaklığı ayarlayacağımızı anlayabilirsiniz. .

Ekran parlaklığını en düşükten en yükseğe almak için tekerleği en az yirmi tur çevirmemin gerekmesi küçük bir değişikliği şart kıldı.

Parlaklık eklentisi xfce4-power-manager eklentisi olduğu için git’ten kaynak kodunu indirelim ve küçük değişikliğimizi yapıp derleyip sistemimize yükleyelim. Şuradan Linkimize gidiyoruz.

Tıklayın Xfc-power-manager.tar.bz2

Arşivi açınca

./panel-plugins/brightness/brightness-button.c

dosyasında level’den düşülen ve eklenen değerleri 10 veya 20 yapıp

derleyelim. Fare tekerleğini çevirme fonksiyonunda bu iki fonksiyonu çağırdığı için buradaki değişiklik yeterli oluyor.

<div class="mycode">./autogen.sh --prefix=/usr --sysconfdir=/etc

make

sudo make install</div>

Oturumu kapatıp açmakla uğraşmamak için

killall -v xfce4-panel

xfce4-panel