kapasitesi artan usb bellekten silinen dosyalar

aysb (1) 8 yıl önce sordu

Merabalar. Ben arkadaşımdan 1gblık bir bellek almıştım belleğe 1gb tan daha büyük dosyalar attığım halde sorun olmuyordu belleğin kapasitesi artmıştı.Bunun sorun olacağını düşünmedim. bir gün belleği taktım içini açtım dosyaların isimleri acayip yazılar olmuştu ve açılmıyorlardı. Belleği çıkarıp taktım bu sefer dosyalar yoktu sadece belleğin ismiyle bir kısayol dosyası oluşmuştu ve oda açılmıyordu. İnternette kısayol sorunu için birkaç çöüm vardı klasör görünüm seçeneklerini değiştirme, cmd de kod yazma filan ama işe yaramadılar umarım yardımcı olabilirsiniz.şimdiden teşekkürler

Toplam 1 cevap

murat (12492) 8 yıl önce cevapladı

Usb bellek içinde tuhaf karakterle ile dosya isimleri USB belleğin dosya sistemi zarar görmüş demektir.

USB belleği bilgisayardan "Güvenli çıkart" yapmadan çıkarıldığında bir süre sonra oluşabilir.

USB belleğe format atarak sorunu çözebilirsiniz.

aysb 8 yıl önce

bilgileri kurtarmak istemiştim ama sorunu çözemeyince bende dediğiniz gibi yaptım. Teşekkürler