Kapatmak ve yeniden başlatmak aynı şey midir ?

bcaggul (117) 9 yıl önce sordu

Arkadaşlar güncelleme vs sonrası bilgisayar yeniden başlatmak için uyarı veriyor. Bunu yapmayıp kapat seçeneğinden kapatıp tekrar düğmeden açsam aynı şey mi ?

Toplam 2 cevap

kullanici567286 (41) 9 yıl önce cevapladı

evet ikiside aynı şey oluyor ikisindede sisteme güncelleme tanımları yükleniyor :D

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Bir güncelleme sonrasında yapıyorsanız aynı şey.

Yeniden başlattığınızda bellekte yani Ramdaki veriler boşaltılır, donanımın enerjisi kesilmeden tekrardan işletim sistemi verileri okunur ve belleğe yüklenir.

Bilgisayarı kapattığınızda donanıma, işlemci, Ram, disk gibi giden ejerji kesilir.

Güncelleme sonrasında Windows'un yeniden başlatma isteği, genelde kullanımda olan dosyaların üzerine yazabilmek ve günceleştirmeyi aktif hale getirebilmek içindir.

Güncelleme sonrasında kapatsanız da yeniden başlatsanız da güncelleştirme başarılı olur.

bcaggul 9 yıl önce

Şu konuma da yardım ederseniz çok memnun olacağım http://uzmanim.net/soru/windows-update-hatasi/43434