Kartımdan Gamer Sultan adına 25 bin TL para çekildi, ne yapmalıyım?

ses1842 (64) 3 yıl önce sordu

3-4 saat önce 25 bin liraya yakın param çekildi. Gelen mesajda "GAMER SULTAN" yazıyor. Ne yapmalıyım. Acil yardımcı olur musunuz lütfen? Phishing kurbanı olmuşum sanırım.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Hemen bankayı aramalı ve işlemin sana ait olmadığını bildirmelisin.

İşlem sırasında 3D kullanılmamıştır banka bu durumu göze alarak işlemi iptal eder.  Ayrıca kredi kartını da kapatırlar hemen. Hangi bankaya aitse o bankanın müşteri hizmetlerini aramalısın.

ses1842 3 yıl önce

Maalesef hocam banka yapabileceğimiz birşey yok diyor @alattin