Kaspersky antivirüsün bulduğu sonuç normal mi?

egesacinti (39) 3 yıl önce sordu

Bu normal mi?

https://prnt.sc/zd9i0v

darkcrak 3 yıl önce

Tam olarak ne indirmeye çalıştığını anlamadım sanırsam Kali linux indirmeye çalışıyorsun. Biraz daha detay verir misin sorunda?

egesacinti 3 yıl önce

Kali'nin resmi sitesinden kali linux iso dosyası indirmeye çalıştım ama kaspersky hem bağlantıyı kötü amaçlı buldu, hem de dosyayı

Toplam 2 cevap

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Kali linux'u antivirüs programlarının virüs olarak bulması gayet normat çünkü içerisinde hack vs. programları olduğu için normal olarak antivirüs programlarıda bunu virüs olarak algılıyor. Kali linux'u kullanmanda sakınca yok ve virüs değil kafan rahat olsun bu konuda.

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Evet normal. İçinde bulundurduğu araçlardan dolayı anti-virüsler virus olarak algılayabiliyor.