Keenetic modemde VPN nasıl aktifleştirilir?

hydra (3827) 6 gün önce sordu

Son gelen erişim engelleri üzerine modemimde bulunan VPN özelliğinden yararlanmak istiyorum, nasıl yapabilirim? Keenetic Omni DSL.

Toplam 1 cevap

murat (12532) 1 saat önce cevapladı

Management  (Yönetim) altında System Settings (sistem ayarlarına) girmeli  ve buradan bileşen yüklemelisin. Component Options (bileşen seçenekleri) altında  VPN diye aratırsan Open VPN, WireGuard VPN gibi farklı seçenekleri göreceksin. Buradan istediğin VPN yi seçerek yüklemelisin.

Mesela Open VPN kurdun diyelim. Daha sonra OpenVPN konfigurasyon dosyasını VPN sağlayıcından edinmen gerekiyor. Bu dosya genelde. OVPN uzantısına sahip olur. Mesela Express VPN hesabın varsa sitesine login olup oradan MAnual Setup üzerinden sunucu bölgeni seçmen daha sonra da o sunucuya ait konfig dosyasını indirmelisin.

Bu dosyaya VPN kullanıcı adı ve parolanı girmelisin. Bazı VPN sağlayıcıları kullanıcı adı ve parolayı otomatik ekliyor.

Daha sonra Keenetic modemde Internet altındaki Other Connections (diğer bağlantılar) bölümüne gitmelisin.  Buradan yeni bağlantı ekleyip türü Open VPn seçmelisin ve indirdiğin konfig dosyasının içeriğini buraya yapıştırmalısın.

Burada için bitince oluşturduğun yeni bağlantıyı Diğer bağlantılar penceresinden etkinleştirmelisin.