Kendi MAC adresimi nasıl bulabilirim?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Yaklaşık bir gün önce bir konu açılmıştı. MAC adresi ile ilgili. Ne olur ne olmaz laptobum çalınırsa bir yere not alıcam :)

Toplam 4 cevap

notify (538) 6 yıl önce cevapladı

Başlat>komut satırı'na ipconfig /all yazdıktan sonra enter tuşuna basarak öğrenebilirsin. Gelen yazıların içerisinde ki Fiziksel Adres dediği mac adresindir.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

@notify @temmuz ve @ismailsarp arkadaşlarımın yazdıklarına ek olarak Windows 10 için, Ayarlar > Ağ ve İnternet > Durum bölümünde sayfayı aşağı kaydırdığınızda "Ağ özelliklerinizi görüntüleyin" bölümünde tüm ağ kartlarınıza ait MAC adresleri listelenecektir.

temmuz 6 yıl önce

Bunu bilmiyordum doğrusu. Sayende öğrendim ve benim gibi bilmeyen diğer bir çok kişide bu MAC adreslerini kolay öğrenme yolunu sayende öğrenmiş olacaklar. Bunun için sana teşekkür ediyoruz.

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Konu altında diğer mesajda @notify'nin gösterdiği şekilde laptop'ına ait MAC adresini öğrenebiliesin.

Ayrıca;

MAC adresi nedir? Bilgisayarın MAC adresini nasıl görebilirim? (tıkla)

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

@notify ve @temmuz arkadaşlarıma ek olarak cmd komut istemi ekranına getmac yazıldığında bilgisayara bağlı tüm ağ kartlarının mac adresleri listelenecektir.