Kendi Programımı Nasıl yapabilirim?

katil213 (30) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar ben Cmd gibi bir program yapmayı istiyorum herşeyi açabilen mesala chrome.exe yazınca chrome açılsın istiyorum

kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapılacagını bilmiyorum.

arkadaşlar nasil yapcagım?!

Toplam 2 cevap

candan (4301) 6 yıl önce cevapladı

Herşeyi açan dediğiniz zaman çok teferuatlı bir program olması gerekli bunu Visual Studio ile yapapilirsin ileri düzey kod

yazmasını bilmen lazım Visual Studio Eytim videoları var yotubede önce ufaktan başlayın ilerletin bat.uzantılı dosya ile hangi programı açmak isitiyorsanız açabilirsiniz örnek olarak not defterini açın bu komutu yazın "start chrome.exe" farklı kaydet tıklatın  dosya adını "Google Chrome.bat" olarak yazın  masa üstünü seçin kaydet tıklatın bat dosyası masa üsütne gelecektir tıklatın chrome açılır kolay gelsin

katil213 6 yıl önce

Bunlari biliyorum

katil213 6 yıl önce

Hangi visual studioyu indirecem?!? Communitymi professionalmı yoksa Enterprise mi

katil213 6 yıl önce

@candan

toprak34 6 yıl önce

Sana uygun olanı Community. Community öğrencler içindir. Ve ücretsizdir. Enterprise ve Professional ları büyük şirketler ve profesyoneller kullanır. @katil213

temmuz 6 yıl önce

Aferin be @toprak34 :))

toprak34 6 yıl önce

@temmuz :))

toprak34 6 yıl önce

@katil213 Ayrıca Enterprise ve Professional ücretlidir. Ve çok çok pahalıdır.

candan 6 yıl önce

@katil213 Community sürümü yeni öğrenenler içindir olbilir

katil213 6 yıl önce

tamam sağolun @candan @toprak34 :)

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Senin yapmak istediklerin için program falan gerekmez (eğer yapmak istediklerini yanlış anlamadıysam).

Klavyede Windows tuşu (üzerinde windows ikonu olan tuş)+R tuşuna basılır, çıkan "Çalıştır" kutusuna açmak veya çalıştırmak istediğin uygulamayı/programı çalıştıran exe dosyasının ismi yazılır ve "Enter" tuşlanır.

Veya görev çubuğundaki "Windows'u Ara" tıklanır (Windows 10) ve çıkan kutuya program ismi yazılır. Bu yapıldığında üstte programı açma bağlantısı görülür ve bu bağlantı tıklanarak program açılır.

Bu kadar..

katil213 6 yıl önce

siz yanlış anlamışsnız