KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatası

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 7 / Windows 8 işletim sisteminde

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
STOP: 0x0000007A

şeklinde mavi ekran hatası alıyorum. Özellikle uyku modundan uyandırdığımda veya restart etmek istediğimde bu hatayı alıyorum.

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatasının sebebi ne olabilir?

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

 KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A hatasının sebebi disk üzerinde oluşturulan pagefile dosyasının içinde saklanan veri  okunup belleğe aktarma sırasında oluşan hatadır.

Pagefile dosyasının okunamasın sebebi de sabitdisk, HDD sorunu olabilir.

Detaylı bir disk taraması yapmanız gerekecektir.

1. Başlatı tıklayın Çalıştıra CMD yazın ve bulunan programlarda CMD.Exe sağ tuşla tıklayın  ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

2. Komut istemine  CHKDSK /R yazın ve enter tuşuna basın. Tarama ileminin bitmesini bekleyin.

3.  Daha sonra CHKDSK C: /F /R  yazın ve enter tuşuna basın.  Diskin şuanda kullanıldığını ve daha sonra zamanlamak istediğini söylediğinde E tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

fukulakuku53 (1) 6 yıl önce cevapladı

Ben Yaptım İşe Yarmadı Format Attırdım Ama 2 Gün Sonra Yine Aynı Oldu

murat 6 yıl önce

Senin HDD yani sabitdiskte sorun var o zaman

katil213 (30) 6 yıl önce cevapladı

Yeni bir harddisk almak çözüm olabilir.