Kilitli Sim Kart Ve Telefona Dışarıdan Virüs Yüklenir Mi

sselim (6) 3 ay önce sordu

Telefonum arıza yaptığında telefoncuya götürmüştüm. İçerisinde Sim kartım da duruyordu. Sim Kartım ve telefonum şifreliydi. Böyle bir telefonun ve sim kartın içindeki verilere, telefoncu erişim sağlayabilir veya içlerine bir şey yükleyebilir mi?

Toplam 2 cevap

ilkaybaki16 (582) 2 ay önce cevapladı

Şifreliyse verilere erişemez.

murat (12532) 2 ay önce cevapladı

Normal yollarla erişmesi mümkün değil. Fakat ben de geçenlerde bir telefoncuya gittim.  Ekran değiştirmek için.  Teslim almadan önce şifreyi girmem gerektiğini bazı kontroller yapacağını söyledi.  Dükkanın içinde her yerde kamera vardı o sebepten şifre girme işini dükkanın dışına çıkıp öyle yaptım.

Aklınızda olsun sizden şifre girmenizi isterlerse kamera olmayan bir yerde şifrenizi girin ve göstermemeye dikkat edin.