Kitapta bulunan Arapça metinleri bilgisayara bozulma olmadan nasıl aktarabilirim?

celalyalcin (1) 6 yıl önce sordu

sa. hayirli aksamlar hocam bizim bir sitemiz var.kitaptan  arapca ve turkce yaziyi bilgisayara aktarip siteye atmamiz gerekiyor.ancak arapca da sıkıntı oluyor yanliş ceviri oluyor. tavsiye edebileceginiz bir program yada baska bir yolu var mi?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Sorunuzu yanlış anlamadıysam kitaptaki metinleri dijitale çevirmek istiyorsunuz. Bu işe OCR deniyor. OCR denince de akla gelen en iyi yazılım ABBYY OCR yazılımıdır.  Bir de ABBYY OCR yazılımı ile denemenizi tavsiye ederim.

ABBYY FineReader  programının deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

celalyalcin (1) 6 yıl önce cevapladı

tesekkur ederim denicem