Klasör İsmi Olarak Emoji Kullanma Yöntemi

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce sordu

İsimsiz Klasör Nasıl Oluşturulur ?

Klasör İsimlerine Emoji Nasıl Eklenir ?

Toplam 2 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

Klasör İsmi Olarak Emoji Kullanmak

Klasör oluştururken isim belirleyebilir veya daha sonra değiştirebiliriz.

Fakat klasöre isim verirken kullanamayacağımız bazı karakterler vardır. ( yıldız işaret , iki nokta üst üste vs. ) Bunları kullandığımız zaman aşağıdaki gibi bir uyarı alırız..

İsimsiz Klasör Nasıl Oluşturulur ?

Bu pratik yöntemi kullanmak için “ Numerik Keyboard “ klavye olmalıdır.Yani sağ tarafında rakamlar bölümü bulunmalıdır.

 Öncelikle boş bir alana " sağ tık yapıp - yeni sekmesinden - yeni klasör " oluşturalım.

Ardından " yeniden adlandır " diyelim ;

Ve klavyedeki “ Alt “ tuşuna basılı tutup numerik klavyedeki “ 0160 “ rakamlarına basalım. Böylece isimsiz bir klasör oluşmuş olacaktır.

Klasör İsminde Emoji Sembolü Nasıl Konur ?

Bazı kısayol tuşları ile “ Emoji Paneli “ açılabilir. Fakat bazı kimselerde farklı kısayol tuşları bulunmaktadır.

Windows Tuşu + (.) ya da Windows Tuşu + (;)

Şimdi asıl mevzuya gelelim. Klasör isminde emoji nasıl kullanılır ?

Yeni Klasör oluşturalım ve ardından sağ tık yapıp “ Yeniden Adlandır “ diyelim.

İmleç adlandırmak için yanıp sönerken aşağıda verilen kısayol tuşu ile emoji panelini açalım.

Windows Tuşu + (.) ya da Windows Tuşu + (;)

Eklemek istediğimiz emojiyi seçelim.

Bu ipucunu dosya isimleri içinde uygulayabiliriz.

Sonuç :

Not : Windows’un tüm sürümlerinde bu yöntem çalışmaktadır.

darkcrak 5 yıl önce

Aslında tasarımcı olsaydın iyi olurdu :D

ybaskin34 5 yıl önce

@darkcrak :) teşekkür ederim. " Tasarım Yapmayı Seviyorum ". Hele ki resimli anlatım yapma harika bişey :)

ybaskin34 5 yıl önce

@darkcrak gerçi hâlen acemiyiz ama :)

darkcrak 5 yıl önce

Ne acemisi eline sağlık :)) @alattin ile görüş tasarımda yardım et ona

ybaskin34 5 yıl önce

@darkcrak Eyvallah saolasın. @alattin hocamla iletişim halindeyim mesaj atıyorum arada. :)

omercik 5 yıl önce

Kesin videosunu çekeceğim bunun

omercik 5 yıl önce

Eline emeğine sağlık :)

ybaskin34 5 yıl önce

@farurhenho eyvallah çok teşekkür ederim usta :)

kemal00 (24) 5 yıl önce cevapladı

Tuş kombinasyonu calışmayanlar ayarlardan acabilirsiniz