Klasör Renklendirme Yöntemi

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce sordu

​​​​​​​Klasör Renklendirme Nasıl Yapılır ?

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

" FolderPainter " programı Ücretsiz ve Portable bir uygulamadır. Türkçe Arayüze sahiptir.

Portable Nedir ?

Renlendirme Aşamaları  :

1.Aşama :

Öncelikle “ FolderPainter.rar “ dosyasını indirelim. Ardından WinRar programı ile .rar dosyasına sağ tık yapıp “ Klasöre Çıkart “ diyelim.

“ Folder Painter “ programını çalıştıralım..

https://yadi.sk/d/xLYSRYUFHR7E2g  FolderPainter.rar Dosyası

2.Aşama :

Sol tarafta klasör sağ tuşuna ekleyebileceğimiz ikon paketleri bulunmaktadır.

İstediğimiz ikonu seçtikten sonra altta buluan “  butonuna tıkladıktan sonra klasör sağ tuşuna “  özelliği eklenecektir.

NOT :

 Eğer sağ tuş menüsünde görmek istemiyorsak bunun yerine “  “ kutucuğuna  atalım.

 Klasör varsayılan renge dönmemesi için kutucuğuna  atalım.

Örnek Uygulama :

Ben “ uzmanım.net “ adlı klasör üzerinde renklendirme yapacağım.. ( yeşil renk seçtim )

Yukarıda anlattığım ayarları kendinize uygun olanı yaptıktan sonra ;

Önce “ uzmanım.net “ klasörüne sağ tıklayalım. Ardından  “ üzerine gelip istediğimiz renlendirmeyi seçelim..

Sonuç aşağıdaki resim gibi olacaktır.

Eğer bu rengi beğenmediysek tekrar “ Windows’un Orijinal Klasör Rengine “ dönmek için ise ;

Tekrar “ uzmanım.net “ klasörüne sağ tık yapalım. Ardından yine üzerine gelelim ve üstte bulunan tıklayalım.

Sonuç aşağıdaki resim gibi olacaktır.

Ekstra Icon Paketi Eklemek İçin ;

Öncelikle burdaki linkten “ Icons.rar ” dosyasını indirelim ve ardından yine WinRar ile “ Klasöre Çıkart “ diyelim.

https://yadi.sk/d/RUdXYMlOq5unMQ  İkon Paketleri Dosyası

Klasöre Çıkart dedikten sonra ise “ Icons “ klasörünün içindeki “ Pack Dosyalarını Folder Painter Dosya Konumundaki Icons Klasörürün “ içine atalım ve gelen Uyarıya “ Değiştir “ diyerek işlemi tamamlayalım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra “ Icon paketlerini aktif etmek için “ ;

Tekrar “ Folder Painter “ programını çalıştıralım ve sağ tarafta bulunan butonuna tıklayarak Icon paketlerini etkinleştirebiliriz. ( ne kadar paket eklenmişse o kadar butonuna basarsak paketler eklenir )

Paketleri kaldırmak için ise aynı şekilde sağ tarafta bulunan “  butonuna tıklamalıyız.