Klavye mouse çalışmıyor

kemalistadam (1) 7 yıl önce sordu

Windows 10 sıfırladım fakat klavye ve mouse calısmıyor. Biosada giremiyorum ne yapabilirim  yardım

tahatugyan 7 yıl önce

Bilgisayarın laptopmı yoksa masaüstü mü

kemalistadam 7 yıl önce

Masaüstü

tahatugyan 7 yıl önce

Başka bir klavye mouse ile deneme yaptınmı

kemalistadam 7 yıl önce

Denedim calismiyor onlarda

Toplam 3 cevap

blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

Usb Portlarınız devredışı kalmış olabilir.Alternatif bir bilgisayarınız varsa klavye ve mause aygıtlarınızı onda deneyin . Çalışıyorsa Usb portlarınız sisteminiz tarafından tanımlanmamıştır.

kemalistadam 7 yıl önce

Devredisi kaldi eminim biosa bile giremiyorum

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bir yerlerden eski tip (ps2 bağlantılı) klavye ve mouse bulabilirsen onları kullanarak anakart sürücü paketini sisteme yükler, problemi çözersin.

Geçici ekran klavyeside olabilir.

kemalistadam 7 yıl önce

Denedim onlarda olmadi

temmuz 7 yıl önce

Denedim, olmadı derken hangisi?.. PS2 bağlantılı mouse-klavye'mi yoksa bunlar olduda daha sonra sürücülermi? Daha açık yazmalısın. Eğer PS2 Mouse ve klavyede tanınmadıysa kasayı aç, BIOS pilini yuvasından çıkar ve bir-iki dakika sonra yeniden tak. Birde böyle dene.

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Klavyeniz kablosuz mu? Kablosuz klavye ve mouse ize muhtemelen Windows cihazı tanıyamıyor bu sebepten kullanamıyorsunuz.

Kablolu bir klavye, mouse ile bilgisayara bağlayarak gerekli sürücüleri yükledikten sonra sorun çözülecektir.

kemalistadam 7 yıl önce

Kablolu