Klavyede dikey ayrım çizgisi (|) nasıl yazılır?

temmuz (12505) 9 yıl önce sordu

Bazan karşımızı böyle bir problem çıkar ve yapmak istediğimiz şeyi yapmaktan bizi alıkoyar.

Mesela komut isteminde systeminfo|find /i "original" komutunu bir türlü yazamayız.

Halbuki Klavyede dikey çizgi nasıl yapılır sorusunun cevabı çok basittir.

Toplam 5 cevap

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

Bir parmağımızla Alt tuşuna basarız ve basılı tutarak 124 yazarız. Hepsi bu kadar..

Not: 124 Sayısını numaratikten yazmalısınız, üst taraftan olmaz. Buna dikkat edilmeli.

uarsiz (1) 9 yıl önce cevapladı

Alt tuşuna basarak yapabilirsiniz "  |  "   alt tuşuna basılı tut ve tire işareti bas olur dostum

temmuz 9 yıl önce

Evet, bu şekildede olabiliyor ve laptop'lar için daha kolay bir çözüm.

ersanz (1) 9 yıl önce cevapladı

CTRL ALT <> tuşuna basarakta yazabilirsin.

temmuz 9 yıl önce

Ben bu kadar olduğunu bilmiyordum ama bu biraz zormuş :-)

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Alt Gr + <> tuşuna birlikte basmakta iş görür ;-)

temmuz 9 yıl önce

:-)

ugurlumuhammed (1) 9 yıl önce cevapladı

"Alt Gr + -_ (tire ve alt tire) [silme tuşunun solu]" Yaparak " | " İstediğin Sonucu Elde Edebilirisiniz.