Klavyede olmayan sembolleri Nasıl yapabilirim?

toprak34 (2026) 7 yıl önce sordu

Merhaba;

Birçok forumda gördüm. Klavyede olmayan ve Kalın harfler gibi birçok şey vardı. Bunları nasıl yapabilirim? Hep o siteye gidip Kopyala+Yapıştır yapmak istemiyorum.

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Evet klavye üzerinde olmayan ancak gizli diyebileceğimiz bazı klavye fonksiyonları ile özel semboller ekrana yazıdırlabilir.

Klavye kısayolu olarak Alt tuşuna basılır tutarak 0-250 arası sayıları tuşlayarak ekrana semboller yazdırabilirsiniz.Yazacağınız sayı değerlerini yazarken numerik tuşları kullanın. (Klavyenin sağ tarafındaki sadece sayıları içerek kısım)

Örneğin kalp simgesi için Alt+3 ♥

müzik notası simgesi için Alt+14 ♫

gibi 255 e kadar kısayollar bulunuyor.Kısayolların tam listesi için klavye özel semboller yazarak Google üzerinde aratabilirsiniz.

temmuz 7 yıl önce

Maşallah senin bilmediğinde yok @ismailsarp :) Bir ara bende bunu biryerlerden öğrenmiştim ama unutmuşum, hatırlayamadım.

ismailsarp 7 yıl önce

estağfirullah @temmuz hocam. Aslında konular sayesinde bende yeni şeyler öğreniyorum :)

temmuz 7 yıl önce

Unuttuklarımızı hatırladıklarımızda oluyor bazan ( Daha doğrusu bu bende olabiliyor) @ismailsarp

ismailsarp 7 yıl önce

@temmuz haklısınız hocam.

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Windows'da karakter eşlem diye bir uygulama var. Onu da kullanabilirsin. Yazı tipi Webdings,Windings seçtiğinde bir sürü karakter var. Seç-Kopyala yaparak çalışıyor.

Webde kullanamazsın ama Photshop vs gibi programlarda işine yarayabilir.