Klavyem tutukluk yapıyor

bokobok761 (3) 3 yıl önce sordu

USB girişli klavyem tutukluk yapmaya başladı. USB portlarını değiştirdim ama sorun çözülmedi. Sorun şöyle; hani PC'ye yeni bir aygıt falan taktığımızda PC'den bir ses gelir ya, klavyeyi oynattıkça o ses geliyor, yani sürekli aygıt takıp çıkarıyormuşum gibi o ses çıkıyor, klavye ışığı yanıp sönüyor. Son çare olarak klavyenin kablosunu kıvırıp klavyenin altına koyunca ışık yanıyor ve klavye aktif oluyor fakat o kablo kaysa ya da klavye hafif oynasa aygıt çıkmış gibi o dediğim ses geliyor ve klavyenin ışığı sönüyor, klavye çalışmıyor. Bu sorun bugün başladı, PC portlarını değiştirdim, PC'yi yeniden başlattım ama sorun çözülmedi.

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Klavye modeli ney ? Başka klavye ile deneyin, muhtemelen klavyeniz de sorun var.

bokobok761 3 yıl önce

Marka: avec. Bilemiyorum, başka klavye de yok zaten...

hydra 3 yıl önce

Klavaye sorunludur muhtemelen. Başka klavye ile sorunun başka bir şey den olup olmadığını kontrol etmekten başka yapacağın b ir şey yok