KOD 80072EFE HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

gallagher111 (1) 1 yıl önce sordu

Bilgisayarıma format attıktan sonra windows update güncellemesi yapmak istediğimde kod 80072EFE hatası alıyorum. Kod 80072EFE hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

astrayos (141) 1 yıl önce cevapladı

1.adım

başlat menüsü arama kutusuna   , CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER  tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

2.adım

komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

net stop wuauserv

net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver
pause

güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

3.adım

başlat menüsü   >   arama kutusuna  >  services.msc yazın ve açılan ekrandan

Windows update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler başlangıç türü otomatık oldugundan emin olun

arka plan aktarım hizmeti

Windows modül yükleyicinin

ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun

4.adım

-komut istemi (cmd) yönetici olarak çalıştırın ve

netsh int ip reset a.txt

netsh winsock reset

netsh winhttp reset Proxy

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns