kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Bilgisayara oyun yüklemek istiyorum ama karşıma kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı hatası geliyor. kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

Genelde bu sorun .dll dosyasının bozulması ile görülmektedir bu sorunun çözümü ise çok kolay.

Altdaki linkden çözüme gide bilirsin:

msvcp140.dll hatası

Ek olarak:

Yukarıdaki çözüm bazen bazı bilgisayarlarda işe yaramıyor yani başka çözümlere de baş vura bilirsiniz yani altdaki anlattığım adımları izleye bilirsiniz.

1.Çözüm:

Eğer bilgisayarınız güncel değil ise güncellemeyi deneye bilirsiniz.

Güncellemeyi başlatmak için Windows+R tuşlarına bas ve açılan Çalıştır sekmesine ms-settings:windowsupdate yaz ve enter'e tıkla

2.Çözüm:

Bu sorun genelde Visual Studio'dan kaynaklanıyor yani bu uygulama zarar gördüğü zaman fakat çözümü de çok kolay altdaki linklerden bu uygulamayı indirin fakat windows mimarinizi doğru seçin ve indirip kurun