Kulaklık ışığı yanıyor fakat kulaklıktan ses gelmiyor

toprak34 (2026) 3 yıl önce sordu

Merhaba,

Bugün oyun oynarken bi anda ses hoparlörden gelmeye başladı. Kulaklığın ışığı yanıyor fakat bilgisayar kulaklığı görmüyor. Driverları vs. yüklü. Neden olabilir? İnternette yazılanlar işime yaramadı. Bu arada kulaklık USB ile kullanılıyor. USB portunda'da sorun yok, başka şeyler takınca çalışıyor.
Edit: Kulaklığın kendi programında device active yazıyor fakat windows ses aygıtları kısmında gözükmüyor.

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Kulaklığın markası ney? Kalitesiz ise bozulması muhtemel, amfilerinde sorun olabilir, ama sorun olsa windows'ta o şekilde gözükmezdi, başka bir bilgisayarda deneme imkanın varsa deneyip gör, eğer onda da sorun çıkarsa kulaklık arızalıdır.

darkcrak 3 yıl önce

Whatsapp'tan sordum Rampage imiş ve 2 ay önce almış.

toprak34 3 yıl önce

@hydra Markası rampage fakat ucuz bi kulaklık değildi kaliteli idi. Garantisi var garantiye yollayacağım büyük ihtimalle.

hydra 3 yıl önce

Garantiye yolla çok geçmeden, bayram gelmeden yolla. @toprak34

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Kulaklığını kurcalamadan direk garantiye yolla çünkü kurcalarsan fazla " Kullanıcı hatası " diyip geçerler