Kullanılabilir ram miktarı arttırılabilir mi?

cengizakn (3) 2 yıl önce sordu

bilgisayarım apu sistem 64 bit işletim sistemi yüklü 4 GB ram bulunmakta bunun 3.46 olanı kullanılabilir bunu arttırabilir miyim?

Arttırsam bir sorun olur mu?

Toplam 3 cevap

xbedirhanx (836) 2 yıl önce cevapladı

APUişlemcilerde bu normaldir. Aslında o kullanılamaz alanda olan ram miktarı ekran kartına ayrılıyor. Zaten çok büyük bir boyut değil, arttırmaya çalışmayın, boşa uğraşmış olursunuz. Sonuçta o kullanılamaz dediği ram de bir iş için kullanılıyor.

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Anakart destekliyorsa fiziksel olarak @hakan hocamın da dediği gibi takıp kullanabilirsin. Ancak işlemciniz APU olduğu için yani dahili grafik yongasına sahip bir işlemci olduğu için RAM'in bir kısmını kendisine ayırıyor. Yani normal bir durum. Arttıramazsın. Demek istediğim 3,46'dan 4,00 GB yapamazsın.

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

Fiziksel olarak elbette yükseltebilirsin.

" 4 GB ram bulunmakta bunun 3.46 olan" arada kayıp gibi görünen RAM ekran belleği olarak ayrılmıştır.

Fiziksel olarak Ram satın alır ve takarsan kullanılabilir bellek miktarın artar.