Kullanılabilir RAM miktarı Sorunu ;

gorkemkazak (36) 7 yıl önce sordu

Selamun Aleykum. Arkadaşlar toplam ram ım 8GB ancak bu ram belleğinin 4GB sini kullanabiliyorum. (Görev Yöneticisinde Öyle yazıyor) Bilgisayarım > Özellikler e tıkladığımda Normal 8GB yazıyor. Arkadaşlar bu neden böyle ? Hiç Sistem kullanıyo felan demeyin bana.
Oyun açtığımda Kullanılan ram miktarı : 3.2 GB oluyo Kullanılabilir ram miktarı 2.9 a düşüyo. Bu anormalliğin sebebi nedir ?  PC açıkken kullanılabilir ram miktarı bazen 7.9 oluyo bazen 6.5 bazen 5.9 bazen 4.5 oluyo hep değişken. Bunun nedeni nedir ?

Toplam 2 cevap

blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

Kullanımda olan RAM miktarında hangi programın ne kadar RAM kullandığını açıklarmısınız . Resim atsanız da olur .

gorkemkazak 7 yıl önce

İstersen teamwiewer üzerinden bak bi.

gorkemkazak 7 yıl önce

Facebook Hesabım = Görkem Kazak

araz01 (291) 7 yıl önce cevapladı

Görkem bu konuda bende bilgisayarına baktım senin kardeşim. Ram bende de aynı şekilde. Aynı işletim sistemini kullanıyoruz. Böyle olması normal ve kullandığın yazılımlara bağlı dedim. Böyle bir sorun yok sen kafanda büyütüyorsun dedim ya kardeşim.