Laptop adaptör voltaj fark edermi

mumim (19) 5 yıl önce sordu

Eski adaptörün INPUT 100-240 V 1.5A 50-60 HZ OUTPUT 19V 47.4A 90W

Yeni adaptör INPUT 100-240 1.5A 50-60 HZ OUTPUT 19V 474A    eskisinde 90 w bunda yazmıyor volt değerine nasıl bakarım

Ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirmiyim ?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Notebook şarj aletinde önemli olan çıkış gerilimidir. Bu da V harfi ile gösterilir. Her ikisi de 19V çıkışa sahipmiş. Bu yeterli olur. Bir sorun yaşamazsın. Diğerinde Watt yazmıyor olması sorun teşkil etmez. Ayrıca Akımı da aynı 47.4A demişsin. Bu da eskisi ile aynı.

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Laptop şarj aletinde da önemli olan bilgisayara giriş uçlarının aynı olması ve çıkış veriliminin (Volt) aynı olması. Sen de eski ve yeni her ikisinin de çıkış gerilimi 19Volt. Akım ise 4.74A'dir.  Bu sebepten sorunsuzca kullanabilirsin.

Watt cinsinden verdiği değerse aslında şarj aletinin harcayacağı güç. Bu da aslında Gerilim * Akım ' değerine eşit. Yani aslında 19 * 4.74=90 Watt yapar. Aslında ikisinin de watt değeri aynı. Birinde yazmamışlar sadece.