Laptop fan sesi sanki biraz farklı çıkıyor.

ghostdead11 (62) 7 yıl önce sordu

Son zamanlarda fan sesim biraz farklı gibi geliyor. Çok hafif sürtünme sesi gibi.Yani tam nasıl çıktığını anlamıyorum.Neden olabilir?

Toplam 1 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

Bu çeşitli nedenlerden olabilir şöyleki sürekli fan çalışmasından dolayı aşınmadan  kaynaklanır bu fan malum pisastik bir parçadan ibarettir anakart üzerine monte edilmiş veya toz sıkışmasıdan olabilir toz temizliği için bu işlemi kendiniz pc arka kapağını sökerek yapabilirsiniz toz temizliği yapabilirsiniz fan yıpranmış ise yeni bir fan takmak gerekebilir

en sağlamı bu işlemi bir servis tarafınan yapılması kolay gelsin