Laptop ram arttırma

ttt5885 (1) 3 yıl önce sordu

Benim laptop var 2 ram yeri var birinde 4gb ddr4 2400mhz ram var

öbür tarafa 8gb 2400mhz ddr4 ram taksam 12 gb olarak kullanabilirmiyim yoksa neden kullanamam

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Laptop'un desteklediği kadar RAM takabilirsiniz. 8+4'te Dual Channel olarak çalışmaz yani eğer oyun oynuyorsanız Dual Channel performansını hissedemezsiniz.

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

Laptop un markası - modeli nedir? Har laptpun bir ram limiti vardır. Kullanım klavuzunda yazar. Mesela derki en fazla 8GB ram takılabilir.

Ayrıca senin laptopta iki tane ram takılabilir ram soluto olabilir ve bu durumda 1+1 şeklinde ram takılı da olabilir. En güzeli önce laptopun desteklediği maksimum rami bulmak daha sonra da laptopu açıp içindeki ram soketlerinin durumuna bakmak.

Edit:

64GB Ram desteği varmış. Boş slot da varmış. 8GB ram takabilirsin. 12GB olarak kullanabilirsin.

ttt5885 3 yıl önce

64 gb destekliyor ram soketlerindede bir sorun yok

murat 3 yıl önce

@ttt5885 o zaman 12GB kullanabilirsin