Laptop temizledikten sonra tepki vermiyor

kullanici583690 (1) 5 yıl önce sordu

Lenova ideapad 520 laptopumun içini actim sadece fani temizledim ve harddiski cikarip ssd takacaktım yerine yaptim hepsini bilgisayar açma tuşuna basınca hiç bi şekilde tepki vermiyor sonra pc yi eski haline getirdim yine tepki vermiyor hiç bi ışığı filanda yanmıyor nası yapabilirim? Ne olmuş olabilir?

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Şarja takmana rağmen de hala tepki vermiyor, herhangi bir ışığı yanmıyorsa donanımsal sorun oluşmuştur laptopunda.. Teknik servisle görüşmeni tavsiye ederim.

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Bataryasını sök. Bir kaç saat beklet. Daha sonra bataryasını tak. Söktüğün parçaları elinle şöyle bir kontrol et. Herhangi bir oynama var mı diye.  Tüm bunlara rağmen açılmıyorsa işlem sırasın bir kısadevre yapmış olabilirsin. Bazen diski çıkarırken yapılan zorlamalar anakarta zarar verebiliyor. Umarım böyle bir şey olmamıştır.

dnzclk44 (19) 5 yıl önce cevapladı

Diski değiştirirken bilgisayarın içindeki statik elektriği boşaltmamış olabilirsin.