Laptop'um açılmıyor ve siyah ekranda kalıyor. Çözümü nedir?

kullanici103672 (1) 3 yıl önce sordu

Casper marka notebook cihazım vardı dün format attım harika calışıyordu  bi kaç yanlış uygulama yüklemiştim tekrar format attiyordum kahve almaya gittigimde kapanmisti açıyorum bilgisayarı fan calışıyor sol tarafta ( - ) beliriyor sonra hic birsey cikmiyor görünmüyor biosa girmiyor siyah ekran oysa açık laptop  pili cikartim sarj kablosunu çıkardım 15 sn basili tuttum kapattım ama yok çözümü bilen yazsın lütfen

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarına format atarken bilgisayarın şarjdamıydı?

Bilgisayarına format atarken elektrikler vs. gitti mi?

Büyük ihtimalle bilgisayarına format atarken bunlardan birisi oldu yani şarjı bitti veya bir anda elektrik gitti.

erhan23 (10) 3 yıl önce cevapladı

ekran kartı çipin yanmış olabilir